Supermicro przynosi na rynek nową serię serwerową A+, która oferuje rozwiązania zbudowane na procesorach AMD EPYC z serii 7000. 1U, 2U oraz 4U/Tower systemy oferują aż 32 jąder architektury Zen oraz 64 włókien na jeden socket.

Platforma daje 128 PCI-E linii, tak z dwoma, jak i z jednym procesorem. Przyłączyć można 32 NVMe SSD lub 64 SATA/SAS dysków. Ze względu na dużą ilość jąder, TDP porusza się w zakresie 155 – 180 W, przy czym EPYC ma stosunkowo zaawansowane zarządzanie zużycia, podczas którego takty poszczególnych jąder dostosowują się do obciążenia tak, by CPU zostało wykorzystane bardziej skutecznie. Jako korzyść konkurencyjną AMD przygotowało sobie wyjątkową funkcję szyfrowania zawartości pamięci operacyjnej, którą ma na uwadze koprocesor bezpieczeństwa PSP, wspierający ochronę sprzętową pamięci przy pomocy algorytmu AES128.

W ofercie portfolio Supermicro są już przygotowane kompletne systemy rackmount oraz tower zbudowane na jedno oraz dwu socketowych płytach głównych, które powinny wspierać 1-4 TB pamięci operacyjne DDR4 2666 MHz, interfejs SATA 3, SAS 3 oraz NVMe.

Rozwiązania Supermicro zbudowane na procesorach EPYC są odpowiednie do centrum danych, HPC oraz przetwarzania w chmurze. Dzięki dużej ilości jąder, większej szerokości pasma pamięci i wysokim wartościom I/O, chodzi o idealny wybór podczas rozwiązywania skomplikowanych obliczeń równobieżnych oraz do przetwarzania w chmurze. Dalszym obszarem, gdzie kombinacje Supermicro EPYC przodują, to wirtualizacja, a przede wszystkim zabezpieczenie środowiska wirtualizowanego, które odbywa się sprzętowo na poziomie pamięci operacyjnej. Wraz z najnowszą serią grafik AMD z serii 500 chodzi o doskonały wybór aplikacji pracujących z uczeniem maszynowym, jak śledzenie bezpieczeństwa sieci, prowadzenie handlu w czasie rzeczywistym oraz rozwój technologii do samochodów autonomicznych. Wreszcie też znajdzie zastosowanie w spółkach, które zajmują się pracą z dużą objętością danych niestrukturalnych i wykorzystają możliwość osadzenia aż 4 TB pamięci operacyjnej. Wraz z nową architekturą GPU - VEGA, liczy się w najbliższej przyszłości z szerokim wykorzystaniem w świecie rzeczywistości wirtualnej.

AMD oraz Supermicro współpracują pomyślnie już ponad 10 lat. Supermicro pracowało na projektach serwerów dla AMD EPYC wraz z inżynierami z AMD, i to już w trakcie finalizacji architektury ZEN. Dzięki temu mogło w dzień prezentacji EPYC przyjść z kompletną serią serwerów, które są częścią obszerniejszego planu współpracy kombinującej to najlepsze z innowacji technicznych serii ZEN i głęboką wiedzą problematyki serwerów oraz systemów storage spółki Supermicro.