Każda firma potrzebuje rozwiązywać różnego rodzaju problemy i wezwania przy pomocy własnej technologii serwerowej. W niniejszym artykule zostaniesz zaznajomiony ze sprawami, z którymi prawdopodobniej nie miałeś pojęcia, że Anafra potrafi pomóc. Ten artykuł jest dokładnie jak Ty, jak my. Jego celem jest nieustanne rozwijanie, ulepszanie i dostosowywanie do Twoich potrzeb i do tego, co właśnie się dzieje.

Obojętne czy jesteś jednostką prowadzącą działalność, entuzjastą serwerowym, firmą średniej wielkości lub korporacją z miliardowym obrotem, organem administracji państwowej, spółką IT, szkołą lub firmą produkcyjną, wcześniej lub później zaistnieje konieczność zająć się serwerami oraz infrastrukturą IT. Dlatego też chcemy otworzyć dla Ciebie drzwi na zaplecze i pokazać, co potrafimy i z czym z ochotą Tobie pomożemy.

Kompletne rozwiązanie serwerowe

Anafra współpracowała w trakcie swojej obecności na rynku na wielu projektach, zawsze nauczyliśmy się czegoś nowego, coś co działało o wiele lepiej. Metoda ta doprowadziła nas do tego, że każdy taki sukces będziemy duplikowali, może z niego korzystać każda firma, jak też każdy, kto jest zainteresowany funkcjonalnym sprawdzonym rozwiązaniem.

Jak wskazano na wstępie, artykuł ten będzie się rozwijał, będzie atakował nowe wezwania oraz nowe potrzeby infrastruktury IT i technologii serwerowych.

Cold storage do tworzenia kopii zapasowych danych

Supermicro SSG-6039P-E1CR16L

Serwer ten jest ulubionym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych danych w firmach, i trudno się temu dziwić. Dzięki możliwości osadzenia aż 224 TB surowej pojemności w postaci 3.5" dysków stałych oraz dwu procesorów Intel Xeon Scalable, i aż 2 TB pamięci operacyjnej, unosi się na fali zasłużonego sukcesu. Najczęściej spotykaną konfiguracją jest potem 2x Intel Xeon Silver 4110, 32 GB RAM i 8x 10 TB HDD z możliwością dalszej skalowalności.

Storage wysokich pojemności do zapisu danych

Supermicro SSG-6049P-E1CR60L

60 pozycyjny Storage serwer odpowiedni do osadzenia dyskami z maksymalną dostępną pojemnością potrafi zapewnić zrównoważenie obciążenia poszczególnych dysków, i to nawet podczas zapisywania dużych objętości bloków danych, rzędu terabajtów. Jest odpowiedni także do wielosekwencyjnego przechowywania danych z wielokrotnym zapisem. Dzięki szerokiej gamie możliwości przyłączeń do Twojej istniejącej sieci, to właśnie ten brakujący element składanki.

Redundantní databázový server

Supermicro SYS-1028R-WTR

Serwer ten jest przeznaczony do małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie może działać kilka baz danych równocześnie, o pojemności ogólnej setek GB. Źródło redundancyjne dysków SSD w RAID 1 zagwarantuje Tobie, że nie utracisz swoich danych, ani ciągłości pracy. Najczęściej sprzedawanym serwerem bazy danych jest z serwer z procesorami z serii Intel E5 oraz 64 GB RAM, z możliwością rozszerzenia w przyszłości oraz szybkimi dyskami R/W-intensive SSD na potrzeby Twojej bazy danych. 2x 1 gigabit oraz dedykowany IPMI gwarantuje łączność z możliwością kontroli wszystkich danych oraz stanu serwera.

Compact serwer czy też rozwiązanie IoT

Supermicro SYS-E100-9S-E

Mały, lecz zaradny. To właściwy wyraz dla Compact serwerów przeznaczonych głównie do rozwiązań IoT. Te małe serwery znajdują się na peryferiach sieci i przyłączają czujniki inteligentne lub też innego rodzaju urządzenia do chmury za pomocą sieci bezprzewodowych lub lokalnych (np. LAN, WiFi, 4/5G, Zigbee i RF). Bramy IoT są zbudowane na otwartej architekturze i umożliwiają użytkownikom dokonywać bezpiecznego łączenia, dzielenia się i filtrowania danych w celu ich kolejnego przeanalizowania. To wszystko z polotem zabezpiecza procesor Intel i5-7300U lub procesory z serii E3-1200 v6 z możliwością osadzenia aż 32 GB RAM, a przestrzeń zapisu jest rozwiązana w elegancki sposób pod postacią dysku SSD m.2. Ten mini serwer dysponuje 2x portami 1GbE oraz możliwością osadzenia mini-PCIe karty dodatkowej.

Serwer do przechowywania zapisów systemu kamerowego

Supermicro SSG-6029P-E1CR12T

Popularność serwerów kamerowych zbudowanych na Supermicro rośnie, przy czym klienci mają wiele wymagań, w większości wypadków chodzi o wytrzymałe 2U chassis z dwunastu pozycjami dla 3.5" dysków stałych oraz skalowalną mocą, dzięki możliwości osadzenia dwóch procesorów i aż 2 TB pamięci operacyjnej, to popularne rozwiązanie naszych klientów.

Supermicro SSG-6049P-E1CR24L

Po osadzeniu dwoma procesorami Intel Xeon Scalable i zapełnieniu 24 pozycji dysków serwerowych wysokiej pojemności, układ ten jest odpowiedni do przechowywania zapisów z systemów kamerowych lub też przechowywania surowych danych obrazowych. Do przechowywania nagrań z 100 – 150 kamer w FullHD wystarczy 24 GB pamięci operacyjnej oraz 2x 8 core CPU. W zależności od potrzeb kartę graficzną można uzupełnić o wyjście ekranów monitorów.

Dalsze rozwiązania będą stopniowo przybywały. Masz pomysł na rozwiązanie dla Ciebie? Napisz do nas.