O nas


ANAFRA sp. z o.o. została założona przez dwóch nierozłącznych entuzjastów w 2006 roku, podczas studiów, po wielu latach doświadczeń z administracją sieci uniwersyteckiej, sieci udostępniania danych i akademickich portali internetowych. Głównym celem w czasie gwałtownego rozwoju i przyspieszania internetu w Czechach było zaoferowanie klientom niezawodnego hostingu, domen, aplikacji internetowych i usług z tym związanych.

Stopniowo działalność rozszerzano o sprzedaż profesjonalnego sprzętu, który jest integralną częścią każdej infrastruktury IT.

Wraz z modernizacją profilu usług oraz chęcią oferowania efektywnych kosztowo rozwiązań, poszerzyliśmy portfolio o bezpieczny outsourcing IT tj. dedykowane i wirtualne serwery, w tym serwery w chmurze, która umożliwia bezprecedensowe parametry elastyczności.

Po wielu latach współpracy w 2010 roku staliśmy się oficjalnym partnerem Supermicro, które jest znanym producentem profesjonalnego sprzętu. Dzisiaj jesteśmy jedynym autoryzowanym systemowym integratorem w Czechach.

Nowoczesne Data Center

Wszystkie nasze technologie znajdują się w nowoczesnych Data Centrach w Pradze i Brnie. Są one zasilane z niezależnych gałęzi elektrycznych, a nawet w mało prawdopodobnym przypadku przerwy w zasilaniu, wszystkie potrzeby energetyczne są pokrywane przez potężne baterie rezerwowe i generatory silników Diesla, zapewniające minimum 24-godzinną pracę bez żadnej interwencji zewnętrznej. Centra mają stałą temperaturę pracy, co zapewnia profesjonalny system klimatyzacji. Stosuje się kilka niezależnych obwodów chłodzących, które można uzupełnić o zewnętrzne moduły chłodzące. Idealna technologia chłodzenia opiera się na ciepłym i zimnym systemie korytarzy.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Bezpieczeństwo serwerów zapewniają zamknięte szafy rack jak również ograniczony fizycznie dostęp do serwerowni. Wszystkie pomieszczenia są monitorowane przez system kamer non-stop. W przypadku pożaru pomieszczenia są chronione przez gazowe gaszenie pożaru FM-200. Jeśli pojawi się problem techniczny, możesz natychmiast skontaktować się z pomocą techniczną, która znajduje się bezpośrednio w serwerowniach. Łączność jest zapewniona przez kilka łączy zarówno zagranicę, jak i do węzłów NIX i SIX. Całą łączność zapewnia technologia CISCO, światowy lider w branży.

Monitorowanie statusu centrum danych

Aby zapewnić bezproblemowe i niezawodne działanie, konieczne jest ciągłe monitorowanie Data Centra. Stale monitorujemy dostępność, obciążenie ruchem w sieci, procesor, pamięć, temperaturę sprzętu, stan dysku twardego i inne ważne parametry. Te informacje umożliwiają nam zapobieganie problemom i pomagają zmaksymalizować dostępność naszych usług. Najważniejszą częścią każdej usługi są dane. Przechowamy Twoje dane bezpiecznie, tzw. backup danych będzie wykonywany nawet kilka razy dziennie, w zależności od ich krytyczności.