Spółka Supermicro przedstawiła gorącą nowość w postaci all-flash NVMe 1U SuperServer, który może zostać wyposażony w aż 36 hot-swap SSD jednostek Samsung NGSFF NVMe. Chodzi o wyjątkowy przełom w gęstości zapisu oraz szybkości przechowywania danych. System ten potrafi pojąć aż 288 TB pojemności dyskowej.

Trzeba również zauważyć, że do serwerów all-flash Supermicro stosuje standardowy interfejs dysków SSD typu U.2, które w przeciwieństwie do klasycznego interfejsu M.2, który znamy z PC, odróżnia się przede wszystkim złączem ułatwiającym hot-swap przyłączenie i odłączenie dysków w serwerze.

Technologia NVMe została opracowana tak, by umożliwiała najniższy czas opóźnienia i oferowała najwyższą moc do przechowywania danych CPU podczas zaawansowanych obliczeń. Supermicro jako lider na rynku już od początku tej technologii propagowało jej jak najłatwiejszą implementację do własnej architektury serwerowej, a na przyszłość liczy z NVMe jako z pełnowartościowym zastępstwem dla starszych rodzajów magazynów. Także dzięki tym technologiom Supermicro utrzymuje się na czołowych miejscach pomiędzy producentami systemów magazynowych z wysoką gęstością zapisu oraz niskim czasem odpowiedzi.

Na tworzeniu tego rodzaju rozwiązania intensywnie podzielała się także firma Samsung, która swoje NGSFF NVMe SSD opracowywała i testowała w wąskiej współpracy z Supermicro. Dzięki temu systemy te osiągają wysoką stabilność i są przez to odpowiednie do enterprise systemów zakładowych oraz wymagających rozwiązania 1U. Na przyszłość liczy się z ich wykorzystaniem w standardowych rozwiązaniach serwerowych, ponieważ technologia ta ma wysoki potencjał, a jej rozwój jest bardzo dynamiczny. Aktualnie jednak chodzi o najbardziej wydajny system z bezkonkurencyjną gęstością zapisu, a system jest przeznaczony do zastosowań wymagających jak najwyższe wartości IOPS.

Nowy serwer 1U NVMe jest oczywiście zbudowany na najnowszej technologii Intel Xeon Scalable i może zostać wyposażony w dwa procesory LGA 3647, i osadzony 24 modułami DIMM. Sprawą oczywistą jest już redundancja chłodzenia, źródła zasilania, jak też zarządzanie zdalnego włączenia/wyłączenia serwera.

Ten innowacyjny system high-end z 1U flash NVMe jest najnowszym uzupełnieniem rozległego portfolio doskonałych serwerów magazynowych spółki Supermicro oraz serii produktów JBOD. Dzięki ofertom 1U, 2U, 3U oraz 4U, które zawierają także rozwiązanie NVMe, doskonałe kontrolery SAS3 RAID lub HBA, spółka Supermicro oferuje najszerszy wybór produktów do przechowywania danych, które spełniają nawet te najbardziej wymagające wymagania klientów. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub interesuje Ciebie cokolwiek w związku z Serwerami, nie wahaj się do nas zwrócić, zespół ANAFRA jest Ci do pełnej dyspozycji.