Supermicro wyrosło ze spółki start-upwej w Silicon Valley w multimiliardową korporację i dostało się do rankingu Fortune 1000. Ufundowanie spółki jako dostawcy rozwiązań enterprise najwyższej jakości dla centrów serwerowych oraz danych, wykazuje zadziwiający i stały przyrost już od dwudziestu pięciu lat. W ostatnich 10 latach Supermicro osiągnęło sześciokrotny przyrost obrotu i od ufundowania wykazywało zysk.

Od powstania w San Jose w roku 1993 Supermicro wspiera rozwiązania, które zmierzają do obniżenia emisji i ochrony środowiska naturalnego. Lokalizacja w sercu Silicon Valley daje Supermicro możliwość projektować i produkować przodujące produkty serwerowe oraz storage z doskonałą mocą, jakością i natychmiastową akceptacją na rynku. Na skutek inicjatywy „We Keep IT Green®” dostarcza technologie dla centrów danych z maksymalną gęstością, optymalizacją i wydajnością energetyczną, ale proponuje także rozwiązania, które oszczędzają zużycie energii elektrycznej i redukuje e-odpad, podczas gdy oszczędza finanse klienta i maksymalizuje TCO (Total Cost to the Environment) - swobodnie tłumaczone jako Ogólny dług wobec środowiska naturalnego. Najnowocześniejsze innowacje Supermicro dają klientom nie tylko korzyści na polu konkurencji, ale także od strony środowiskowej.

„W ostatnich kilku dziesięcioleciach Supermicro zbudowało ekstremalnie moce fundamenty do szybkiego rozwoju i przyrostu, i oczekujemy, że nadal będziemy o krok do przodu dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom.” Powiedział Charles Liang, dyrektor oraz CEO Supermicro. „Przez to, jak świat przechodzi do 5G a firmy coraz to więcej stosują sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe oraz zastosowań w chmurze, przemysł domaga się więcej i bardziej jakościowych rozwiązań z dużym zapotrzebowaniem na obliczenia, szczególnie w centrach danych. W Supermicro Green Computing prowadzi nas do postępu technologicznego i przyrostu biznesu.”

Z ponad dwoma miliardami dolarów w obrotach i pięciokrotnym przyrostem w ostatnich sześciu latach Supermicro jest najszybciej rosnącą firmą IT na świecie i osiemnastą najszybciej rosnącą firmą ogólnie, zgodnie z rankingiem magazynu Fortune. Jest także członkiem Fortune 1000 – 1000 największych korporacji amerykańskich.

Supermicro to światowy lider w bardzo mocnych i wydajnych technologiach serwerowych i innowacjach. Opracowujemy i świadczymy usługi „green computingu” od A do Z dla centrów danych, obliczenia w chmurze, IT dla przedsiębiorstw, aplikacje big data, HPC oraz branży embedded. Nasze rozwiązania rozkładają się od kompletnych serwerów i magazynów, rozwiązań blade oraz workstation, po kompletnie skonfigurowane racki, urządzenia sieciowe, oprogramowania do zarządzania serwerami, wsparcie techniczne oraz usługi. Naszym klientom oferujemy wysoki poziom elastyczności i możliwości dostosowania. Mamy nadzieję, że najszersze pole konfiguracji serwerowych, z którego klient może wybrać optymalne rozwiązanie, odpowiadające jego zapotrzebowaniom obliczeniowym, jest dla klienta najlepszym wyborem. Nasze systemy serwerowe, podsystemy oraz wyposażenie są zaprojektowane architektonicznie tak, by zapewniały niezawodność, jakość oraz skalowalność na wysokim poziomie.

Nasze operacje zarządzamy szczególnie z naszej siedziby w Kalifornii oraz spółek córek w Holandii i na Tajwanie. Nasze rozwiązania serwerowe sprzedajemy za pośrednictwem kombinacji dystrybutorów, łącznie resellerów oraz integratorów systemowych. Spółka ANAFRA ma duży przywilej być jednym z tych integratorów systemowych.

Swoje działania Supermicro rozpoczęło w roku 1993 i od tego czasu zawsze wykazywało zysk.

A my życzymy Supermicro wszystkiego dobrego, wiele przyszłych sukcesów i dziękujemy im za współpracę i jakościowe produkty.